Hemen izle
The Haunting of Bly Manor
The Haunting: Bly Malikanesi

The Haunting antoloji dizisinde yepyeni bir sayfa açan THE HAUNTING: BLY MALİKÂNESİ, The Haunting: Tepedeki Ev'in yaratıcısı Mike Flanagan ile yapımcı Trevor Macy'nin imzasını taşıyor. 1980'lerin İngilteresi'nde geçen hikâyede, bir mürebbiyenin trajik ölümünün ardından Henry Wingrave (Henry Thomas) öksüz yeğenlerine (Amelie Bea Smith, Benjamin Evan Ainsworth) bakması için genç bir Amerikalı dadı (Victoria Pedretti) tutar. Çocuklar; aşçıbaşı Owen (Rahul Kohli), kâhya Jamie (Amelia Eve) ve temizlikçi Bayan Grose (T’Nia Miller) ile birlikte Bly Malikânesi'nde yaşamaktadır. Ne var ki malikânede her şey göründüğü gibi değildir. Bu tüyler ürpertici, gotik ve romantik hikâyede aşk ve kayba dair, asırlardır saklanan karanlık sırlar açığa çıkarılmayı bekliyor. Bly Malikânesi'nde ölmek, göçüp gitmek anlamına gelmiyor. Henry James'in iz bırakan doğaüstü öykülerinden esinlenen ortak yapımcılar Flanagan ve Macy tarafından hayat geçirilen bu ansambl kadrolu dramada ayrıca Oliver Jackson-Cohen, Kate Siegel ve Tahirah Sharif rol alıyor. Dizinin baş yapımcılığını Intrepid Pictures'tan Flanagan ve Macy ile Amblin Television'dan Darryl Frank ve Justin Falvey üstleniyor.

agnctm

ya birader bu karı ne böyle ya senarist smack down izlerken mi yazmış şu hareketi under taker gibi kaptığını götürüyor kanser oldum

DavyJho

Gece o karanlıkta 100 odalı evde saklambaç oynamak nasıl bir mantıktır ya. Ayrıca koridordaki ayak izlerinin çocuklara ait olması imkansız buna rağmen doğal davranıp çocuklara ceza olarak sildirmesi...

DavyJho

İşte her şeyin anlaşıldığı bölüm... Harika anlatım, harika bölüm.

agnctm

under taker abla hiç sevmedim seni bu ne ihtirastır böyle

Kamil89

Bağlamada sıkıntı yok ama biraz daha korkutsaydı çok daha iyi olurdu. Çamur izlerini bırakan yüzsüz hayaletin hikayesini de öğrenmiş olduk. Bölümün siyah beyaz olması da hikayenin geçmişte yaşandığını daha iyi hissettirmiş.

şerefsiz

diğer diziyi göz önüne alarak, çok yüksek beklentiyle veya benzerlik isteyerek izlemiş galiba herkes. şu bölüme kadar ben baya sevdim. 5. bölümden sonra baya hızlandırdı zaten kendisini. ve pek hatırlayamadığım için beklenti veya benzerlik aramadım. belki bu vesileyle izleyenler kadar kabız bir şekilde izlemedim. söylendiği kadar kötü değil buraya kadar. hatta bu bölüm baya güzeldi. hikayeyi sevdim.

II RaM5Es

İlk dizi kadar mükemmel olmasa da şahsi kanaatim çok iyi bitirdiler. Dizinin anlatıcısı Jamie (Kate Siegel) ise harikaydı. Oyunculuklar ziyadesiyle çok iyi bir iş yaptılar. Victoria Pedretti'nin mimikleri, mutlu oluşu, sevinci, hüznü, kederi, bu kadar çok iyi yapıp bir de hissettirebilmesi, sadece yüzüyle oynasa bile çok çok başarılı bir oyunculuk örneği. Hikaye iyi anlatılmış, giriş - gelişme - sonuç iyi ilerledi. Sadece sonuç kısmına odaklananlar için söylüyorum eğer bu hikayenin sonuç kısmı tek olmamışsa veya kötüyse, dönüp giriş kısmını bir kontrol etsinler.

Kamil89

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Gözlük olayı ne ya. Orada olmaması gerekiyordu galiba. Arada Miles'ın içine bir ruh giriyor kesin. Bence Peter ölü ve o çocuğun içine giriyor. Bir de bu çocuklar niye hiç korkmuyorlar.

Kamil89

Dizi güzel ilerliyor da, ilk dizi kadar korku unsuru yok. Keşke biraz daha korkutsa, dram daha baskın olmuş.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Bakalım ayak izlerini bırakan hayalet ile ne zaman karşılaşacaklar. Rebecca olabilir mi acaba. Gölde boğulmuş ya

thebusee

Gerim gerim gerilmekten hiçbir halt anlamıyorum koca hayaletli evde saklambaç oynadılar şaka gibi :D

Devam Serileri Yıl IMDb SDP
The Haunting of Hill House 2018 8,6 8,7
The Haunting of Bly Manor 2020 7,4 7,7