Six Feet Under
HBO 55 Dk. 63 Bl.
Final Yaptı 2001-2005

Six Feet Under, bir ailenin hikayesini anlatıyor.Görünüşte tam olarak sorunsuz mutlu mesut akıp giden bir hayatları olsa da, babalarının ölümü hepsinin hayatlarında bir kırılma noktası olmaktadır. O güne dek içlerine attıkları, kendilerine sakladıklarını, eteklerindeki taşları ufak ufak dökmeye başlıyorlar ve bu sayede biz de ilerleyen günlerde madalyonların diğer yüzlerini görüyoruz. Kendilerine tam olarak yabancı, kendilerine oldukları kadar birbilerine de yabancı bu kişiler arasındaki bütün o yüzeysel birliktelikler yumağının yavaş yavaş samimiyete dönüşüne; sahip oldukları mutluluk-normallik-huzur illüzyonunu sorgulamaya başlamalarına el çırparak, hüzünlenerek, şok mutluluk-normallik-huzur illüzyonunu sorgulamaya başlamalarına el çırparak, hüzünlenerek, şok olarak, çok gülerek tanıklık ediyoruz. Alan Ball tarafından yaratılan dizinin tam 32 Emmy adaylığı ve 9 ödülü var.

Chandler Tribbiani

-Why do people have to die? +To make life important..

mrs shelby

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
şu anneye sinir olan tek ben miyim? daha ilk bölümlerden uyuz etti beni. kendi en büyük bokları yiyo yiyo sonra hata yapmaya hakkım var diyip işin içinden sıyrılıyo ama çocuklarına gelince bırbırbırbır susmuyo

sikkofiyıld

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Eşinin son isteğini yerine getirmek ve gecenin bi yarısı onu ellerinle gömmek... Nate çok büyük adamsın çok.

mistercingilbort

Mr Jones harika bir karakter.

murco34

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Ruth'un bağırması beni çıldırtıyor.

backtothefuture

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
ah nate... ruth'a çok üzülüyorum.. umarım "gerçekten" mutlu ve rahat olduğu günleri görürüm :)
bütün oyuncular efsane ama michael c. hall (david) inanılmaz bir oyuncu! adam resmen mimikleriyle bile bütün duyguları yaşıyor ayrıca izleyenlere de yaşatıyor. önce dexter'ı izlemiş biri olarak bu diziye başlama sebebim onun burda oynamış olmasıydı ve iyi ki de başlamışım..

mistercingilbort

pam beesly!

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
ruth göründüğünden çok daha rahatsız edici bir karakter. nate 17 yaşına kadar iyi sabretmiş. bence george'u boşaması an meselesi.

Neptün Savaşçısı

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Nate'in son rüyasında Scooby Doo'daki gibi karavana binmeleri ve David'in tıpkı Shaggy gibi görünmesi çok tatlı bir ayrıntıydı. Nate aralarındaki sorunları bahane etse de Brenda'nın da dediği gibi gerçek bir bağlanma ve sorumluluk alma gerektiğinde kaçmayı, inkar etmeyi tercih eden bir karakter. İroniktir ki dizinin ilk bölümlerinde ailesini sessiz olup her şeyi bastırmakla suçlayıp eleştiren Nate asıl problemlerini görmek istemeyip bastırdığıiçin konuyu Brenda'yla arasındaki tartışmalara getirdi. Nate'in aradığı huzur falan değil, öyle olsa Lisa'dan yılarca kaçmaz, evlendiğinde de evliliği bitsin diye dualar etmezdi. Brenda'nın Joe'yla çok güzel bir ilişkisi varken Brenda'nın kanına girip Joe'dan ayrılmasına sebep oldu, yetmedi kızını alıp yanına yerleşti. Brenda, Maya'yı gerçekten kendi öz kızı gibi sahiplendi, anneliği, aidiyet hissini Maya sayesinde öğrendi. Hayır naapacaktı ölmese, Maya'yı her canını sıkan kadından ayırıp başka kadının yanına mı sürükleyecekti? Yaşasaydı Maggie'nin dilenci pozlarına bir ay katlanamazdı, huzur zannettiği şey kadının kendini ifade etmekten bile aciz, sürekli mağduru oynayan bir dilenci gibi gezmesiydi. Ölünce huzur bulmuştur umarım.

zahid_byy

Hank Reyiz de burdaymış

alexwebster

brenda'nın kepazeliğine fahişe arkadaşı bile şaştı kaldı