Hemen izle
Pachinko
Apple TV+ 55 Dk. 8 Bl.

Pachinko, Koreli göçmen bir ailenin farklı nesillerden olan üyelerinin hayatına odaklanıyor. Balıkçı olan babası tarafından çok sevilen Sunja, evlerinin yakınında yaşayan bir yabancıya aşık olur. Adamla yaşadığı ilişki sonrası hamile olduğunu öğrenen Sunja, tam da bu sırada sevgilisinin evli olduğunu öğrenir. Zor bir dönemden geçen Sunja, bu sırada kendisi ile evlenmek isteyen bir adamın teklifini kabul eder. Onun bu kararı, kendisini karmaşık durumların içinde bulmasına neden olur.

llall

İlk 3 bölümü izledikten sonra şunu net söyleyebilirim ki evet ilk başta konusu bizim dizi konularımızla benzer gibi gözükse de,konunun işlenişi ve esas anlatılmak istenen çok başka.Klasik kdramalarından da oldukça farklı bir dizi.Japonya'nın Kore halkı üzerindeki baskısı,Koreli bir aile üzerinden farklı zaman dilimlerinde (1915-24 ve 1989)anlatılmış.1910 yılında başlayan Japonya sömürgeciliği 1945'te Japonya'ya atom bombası atılması sonrasında son bulmuş.Yani bir ülkenin kurtuluşu diğerinin tarihindeki en acı olay sayesinde olmuş.Ne tuhaftır ki daha iyi bir yaşam için çareyi,kendilerini sömürgeleştiren Japonya topraklarına göç etmekte bulan Korelilerin daha sonra da haliyle sıkıntıları bitmemiş.İşte dizide esas anlatılmak istenenler de bu konular.. Not: Popüler oyuncu Le Min-ho'yu görüp de sadece onun ön planda olduğu bir dizi olduğunu düşünerek diziye başlamayın,çünkü öyle değil.Zaten giriş jeneriğinde de adı ilk çıkan oyunculardan değil.Bu arada dizinin jeneriğini epey eğlenceli olmuş. :)

Evangel

Hiçbir yerde yokken ilk yayınlayan site olmak harikasınız ve yine kalbimi pır pır ettiren bir bölüm

NewGirlB

ilk üç bölüm hiç sıkılmada su gibi aktı Bütün bölümler yayınlanmış olsaydı eminim sabahlayarak hepsini bitirirdim Şu anda merakla diğer bölümleri bekliyorum

llall

En son The King:Eternal Monarch dizisinde izleyip oyunculuğunu çok beğendiğim Jung Eun-chae'yi bu bölüm dizide görmek güzeldi.Umarım oyuncuyu başka yapımlarda başrolde de izleyebiliriz. Genelde Kore dizilerinde kadın-erkek fark etmez,aşırı bir makyajla,kalıp bir suratla diziler çekiliyor. Normalde görmediğimiz doğal halleriyle oyuncuları izliyor olmak iyi olmuş.Zaten tersi olsa,böyle bir yapımda çok mantıksız olurdu.Ortak yapım olmasının da etkisi var muhtemelen.Dünya genelinde artık doğallığın ön planda olduğu yapımların çekililiyor olması oldukça sevindirici.