Orange Is the New Black
NETFLIX 59 Dk. 91 Bl.

Nişanlı bir bayan olan Piper Chapman, 10 sene önce üniversitedeyken tanıdığı bir uyuşturucu satıcısı olan Alex yüzünden tutuklanır ve birkaç yıllığına hapse düşer. Piper’ın New York’taki nişanlısı Larry ile yaşadığı konforlu hayattan vazgeçip, topluma olan borcunu ödemesi gerekmektedir. Dizi de kahramanımızın turuncu hapishane giysilerine bürünüp hapishane kültürünü öğrenmeye ve hayatında inandığı her şeyi sorgulamaya giriştiği, hapisteki enteresan ve lafını esirgemeyen tiplerle beklenmedik dostluklar kurduğu bir çağa, mizahi bir dille bizleri şahit etmektedir. Dizi, Weeds yazarı ve yaratıcısı Jenji Kohan‘ın yarattığı bir komedi drama; Piper Kerman‘ın "Orange Is The New Black: My Year In a Women’s Prison" isimli hatıra romanının televizyon uyarlaması.

Rigormortis

Mükemmel bitti rosa harikasın??

Reego

Her nekadar bütün karakterlerin kendine ait bi etkisi olsada diziye, Alex'i göremediğim bölümlerin beni biraz sıktığının farkına vardım. Where the f.ck is my ALEX ?

bthn

kübra diye erkek ismimi olur abi bune ya :D

izikona

Tüylerim diken diken oldu resmen. Poussey'in sondaki gülüşünde gözlerim doldu. Hayatımda izlediğim en güzel dizi ve en güzel sezon finaliydi.

Reego

Ekranda P.. 'yi gördüğüm her karede ağlamamak için kendimi zor tuttum. Bazılarında tutamadım.. İt's just HOLY FUCK man.

mimarve

ne kaos ama.

mimarve

çok iyi bölümdü,

cauldronbubble

Sezon harika gidiyor!

irems

komik bir bölümdü :D

murdock0

dayayla gardiyan cok tatli