House of Cards
NETFLIX 51 Dk. 73 Bl.
Final Yaptı 2013-2018

90’lı yıllarda, politikacı yazar Michael Dobbs vasıtası ile yazılan aynı adlı kitaptan esinlenen ve BBC’ye mini bir dizi şekilde uyarlanan House of Cards, şimdi Amerikalı yapımcılar vasıtası ile bir kez daha, üstelik muhteşem bir kadro eşliğinde televizyona aktarılıyor. Son zamanlarda “The Curious Case of Benjamin Button” ve “Social Network” filmleriyle sesini duyuran David Fincher vasıtası ile yapımcılığı ve yönetmenliği üstlenen dizinin başrollerinde, Fincher’ın filmlerinde de rol bulan iki meşhur yıldız yer almaktadır. “Seven” filminde beraber çalıştığı Kevin Spacey ve “The Girl with the Dragon Tattoo” filminde rol alan Robin Wright. “House of Cards” Washington’da hırslı bir politikacının zirveye tırmanışını anlatıyor. Kevin Spacey vasıtası ile canlandırılan Francis Underwood yıllarını Beyaz Saray koridorlarında geçirirken bundan sonra başkanlık seçimlerine adaylığını koyması gerektiğini düşünüyor. Ne de olsa bunca zaman o koridorlarda gördüğü bütün üst düzey bürokratlar ile alakalı her çeşit bilgiye sahiptir. Bazen hangi dosyayla tehdit edeceğini biliyor. Bu gözü kara politikacının Robin Wright vasıtası ile canlandırılan eşi Claire’in de ondan aşağı kalır yanı bulunmamaktadır. Francis Underwood’un başkanlık koltuğuna ilerlemek için adeta iskambil kağıtlarından bir ev gibi itinayla inşa ettiği stratejisini ilgiyle takip edeceksiniz.

sebeytek

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Adam başta dedi, seni bi kenara atarım dedi. Attı da keza. Sözünün eriymiş helal olsun

El Mariachi

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
İşte Amerika budur arkadaşlar son sahnede Kevin Spacey yıllardır Amerikan çıkarları uğruna yaptığı mottoyu tekrarladı "Biz teröre boyun eğmeyiz, terörü biz yaparız." Gerçek Amerika bu dizide bunu bu kadar açık dile getirmeleri çok doğruydu.

ADEM ER

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Francis gidince dizi keyfini kaybetmiş. Neyseki büyük keyifle izlediğim dizinin son sezonu.

II RaM5Es

çaprazlarım sizin yapacağınız işin be

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Adam öyle mi vurulur.Frank en sevdiğim karakter ve oyunculardan.Başkanın hakkıydı 2 can aldı ve yanına kaldı ama bundan da yırtacak gibi gözüküyor.Zaten ölmesini beklemek saçmalık olur.Asıl konu öldükten sonra ki gelişecek olaylar.Kurtulsa vurulduğuna şükredecek çünkü oy artışı baya bir olacak diye düşünüyorum.Claire güçlü bir karakter ama içten içe üzüldüğünü biliyorum yada öyle düşünmek istiyorum.Frank vurulduktan sonra bir damla göz yaşı dökseydin gözüm de daha değerliydin.Edward ise ölürken bile görevini en iyi şekilde yaptı içim burkuldu onu öyle görünce.

colnago

bu dizi Amerikan TV show larının belki en başarılılarından biri. Son sezon hariç maalesef, son sezonu batırmışlar..

rustencohle

müthiş sardı be

bthn

Bir insan nasıl manipüle edilir izleyin öğrenin

Pluggedwith-out

Konu olarak zaten iyi bir dizi ve bununla da kalmayıp insanın kendini geliştirmesini sağlıyor. Bu bölümde özellikle ve diğer bölümlerde de görülebileceği gibi insanların zaaflarını, aleyhine olan şeyleri lehine çevirmeyi, dengeyi iyi kurmayı öğretiyor. Satranç oynar gibi.

egeselb

Ne bölümdü : )

walarmorghluis

Claire çok bile dayandı bu Francis salağına . Kukla gibi oynatmaya çalışıyor güzelim karıyı. Ama bilmiyordu ki onu herkesten farklı tutmak zorundaydı. Bence Claire haklı.