Gotham
FOX 42 Dk. 100 Bl.
Final Yaptı 2014-2019

Fox, Batman şöhretinden tanıdığımız Polis Komiseri James Gordon’ın ve Gotham’ı yuvaları oluşturan kötü adamların hikayesini inceleyen senaryosunu Bruno Heller’ın yazdığı televizyon dizisidir. Dizi Gordon’ın Gotham City Polis Teşkilatı’nda çalıştığı dönemi anlatacak; Batman’le tanışmadan önceki dönemle başlayacak. Hatta, Kukuletalı Koruyucunun serinin bir parçası olmayacağı belirtiliyor. Ne olursa olsun, canlı çekim bir Batman uyarlamasının televizyon ekranında bu kadar uzun süreden sonra yer alacak olması heyecan veren bir durum. Bill Finger ve Bob Kane vasıtası ile yaratılan Gordon, Batman’in birlikte ilk defa 1939 yılında yayınlanan 27 sayılı çizgi romanda ortaya çıktı. Adam West’in rol aldığı ve Gordon rolünü Neil Hamilton’ın canlandırdığı 1960 yapımı diziye kadar televizyonda hiç görünmedi. Gordon o dizide çok önemli bir rolde değildi lakin bu yeni uyarlamada Gotham şehrinin kötü adamlarını yakalamada ön planda olacak.

Bibrock07

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Eh, bir dizinin daha sonuna geldik. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ben bir DC hayranı ve Batman'in en sevdiğim kahraman olmasından dolayı diziye büyük bir sempatim vardı. Birçok iyi ve kötü karakterin geçmişini bu dizide farklı bir perspektiften görmek hoştu. Bir şekilde olayları buraya kadar getirdiler ve büyük bir beklentimizin oluşmasına yol açtılar. Ayrıca Gotham'ın havasını iyi yansıttıklarını düşünüyorum. Fakat yinede o büyük beklentiyi karşılayamadılar. Son bölüme kadar geldik fakat HÂLÂ Riddler, Penguin, Joker gibi kötüler kendi benliklerine kavuşup TAM olarak istenilen hallerine bürünemediler. Üstelik en çok görünmesi istenilen villainler olan Joker, Riddler, Penguin öylesine es geçildi ki çok basit karakterler olarak lanse edildi bu bölümde. Önceki bölümlerde de Ra's Al Ghul, Bane, S. Grundy'nin de potansiyelleri tam olarak gösterilemedi ve onlarda basit karakterler olarak lanse edildi. Ayrıca Joker'in dönüşümü o kadar çarpıtıldı ki artık karakter Joker olmaktan çıktı(örneğin, adı herkes tarafından biliniyor, henüz Joker adını bile kendine takmadı, tamamen Jerome'un etkisinde kalarak bu hale geldi, kimyasal sulara atladığında Deadpool misali buruş buruş oldu vs. vs.). Daha sayılabilecek onlarca kusur var fakat dizi bir şekilde bize bunları yutturmaya ve geçmiş olayları unutturmaya çalışıyor gibi geldi bana BENCE. Üstelik dizinin ana karakterlerinden Bruce Wayne için de her sezon sonu ha Batman oldu olacak diye umut verdiler ve hâyâl kırıklığına uğrattılar. Ulan Batman ile Joker'i illa ki son bölüme sakladınız o zaman doya doya gösterin ki biz izleyiciler de tadına varalım bu bölümün. Sanırsın Batman peygamber anasını satayım. Ha bir de Penguin ile Riddler'ın Batman'i görüp ödleri boklarına karışıp planları yarına bırakması o kadar saçmaydı ki bi yüzümü buruşturmadım değil. Joker'e de öyle böyle mükemmel bir ölüm senaryosu yazmışlar ki hayran kalmamak elde değil. Koskoca Joker bi Batarang yedi gitti. Ha tabii ölmüş olması da tam bir muamma çünkü Hugo abimiz sağolsun herkes geri geliyor arkadaş. Bu 4. sezonun sonları ve 5. sezon daha iyi olsaydı kesinlikle muhteşem bir dizi olabilirdi. Of çok uzun yazdım buraya kadar okuyanlar varsa teşekkür ediyorum. Söylediğim gibi daha birçok kusur var fakat bunun için bir kitap çıkarmak gerekir. Yine de idare eder bir diziydi benim için. İnceleme buraya kadar. BANA göre İMDB notu için 7.8 bile fazla da neyse. Kendinize iyi bakın dizi severler.

Aydaan

keşke final olmasaydı geçiştirildi çok şey ,ayrıca

Emir Ergenekon

GUILTY!

debralii

riddle i bile koymuslar farkeden oldumu bilmiyorum

bilal_yldrm

iyi bir başlangıç yaptı.

talhabekil

penguenle ngyma öpüşçek sandım A:FHAFH

AEBlack

Penguen kendini aştı, Robin Taylor öyle güzel oynuyorki harbiden gotham izlediğini anlıyorsun,o karanlığı hissediyorsun.

meneclep

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Carmine Falcone'nun dediği gibi bu kadar onursuzluk olmaz. Sofia tam bir orospu. Carmine Falcone'yi öldürtmek ne demek. Falcone soyadının yüz karası. Sonda her şeyi kardeşinin intikamı için yaptığını söyledi. İntikam için mi Jim'le öpüştün? İntikama giden yolda her şey mübah değildir. Orospuluk hiç değildir. Hiç Mario'yu kullanmasın. Her şeyi kendi orospu hırsı için yaptı. Öz babasını öldürmek de dahil. Bölümün en kızdığım noktası da Victor Zsasz'ın Penguin'e ihanet etmesi. Birde üstüne üstlük sonuçta o bir Cobblepot sen Falcone'sun deyip o orospunun elini öpüyor. Victor Zsasz ölmeyi hak etti. O orospuyu da öldürüp Lazarus Pit'de diriltip tekrar öldürmek lazım. Jerome'la Penguin birleşip hepsinin amına koysun. DELİRİYORUM AMK

AEBlack

Çoğu karakterin konusu gerçekten havada kaldı, dizinin birinci bölümünden bu yana sıkıldığım çok az bölüm olmuştur. Diziyi tam istediğim hale büründürmüşken bitirdiler, baştan sona gotham'ın havasını çok iyi verdiklerini düşünüyorum, daha iyi bir final yapılabilirdi, yapımda ve yayında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum, teşekkürler.

MertKanG

Finalde de insan birşeyler bekliyo ya herşey hızlı hızlı gelişti bitti Joker Penguen Riddler bu kadar basit karakterler mi ayrıca Bruce Wayne'nin yani normal maskesinin haricinde birşeyler yapsaydı iyi olurdu cidden herşeyi sanki aceleye getirmişler gibi hızlı hızlı geçtiler herneyse bitmiş olması cidden üzücü bu diziyi baya sevmiştim.