Dollhouse
Final Yaptı 2009-2010

Dollhouse, bir Bilim-Kurgu, Gizem dizisidir. Dizinin yapımcısı Joss Whedon, daha önce Fox kanalında yayınlanan ve çekimleri yarım bırakılıp iptal edilen Firefly isimli diziden tanınıyor. Dollhouse dizisinin konusu ise, farklı kişilikler ve yetenekler yüklenebilen bir grup kişilerin çıktığı görevler ve maceralar olarak nitelendirilebilir. Bu kişiler, görev olmadığı zaman ise zihni temizlenmiş bir şekilde Dollhouse denen bir yerde yaşıyorlar. Dollhouse denen bu illegal gizli bir örgüt, müşterilerinin istekleri doğrultusunda elemanlarına her türlü kişilik özelliği, sağlık kusurları vs. gibi bir çok özellik yükleyip kusursuz bir iş çıkarıyor. Dizinin bir safhası bu özel görevlerle geçiyorken, ana hikaye de Echo adlı karakterin etrafında geçiyor. Echo, zihni tamamen temizlenmiş olmasına rağmen geçmişinden bir takım anılar hatırlamaya başlayınca aslında kim olduğunu araştırmaya başlıyor.

kadirziyaa

Daha ilk dakikalardan karakterlere, mekanlara ve olaylara Joss Whedon'un elinin değdiğini hissedebiliyorsunuz. Dizinin konusunu beğendim. İlk bölüm için de gayet heyecanı bol sahnelerle giriş yapılmış.

kadirziyaa

Biraz geçmişten biraz günümüzden kesitlerle devam etti bu bölüm. Yine heyecanı yerli yerinde aksiyonu boldu. Echo'nun bitiş sahnesindeki hareketi güzeldi.