Angel, başarılı bir Amerika yapımı olan Buffy the Vampire Slayer televizyon dizisinin çok başarılı bir yan karakteri. Angel'ın Buffy'den daha karanlık bir yanı vardır. Yayınlandığı dönemde Amerika'da benzer dizilere göre daha iyi reyting almıştır. Dizi, Buffy'nin yaratıcısı olan Joss Whedon ile David Greenwalt ortak yapımıdır ve ilk kez 1999 Ekim'inde yayınlanmıştır. Bu dizi de Buffy gibi Whedon'ın yapım şirketi olan Mutant Enemy tarafından yapılmıştır. Dizi, bir yüzyıldan fazla bir süre boyunca cinayetler işleyen ve masumlara işkence yapan, sonrasında ise ruhunun geri verilmesiyle vicdan azabı ve suçluluk çeken vampir Angel'ın süregelen deneyimleri üzerinedir. Dizinin ilk dört sezonu boyunca, kurgusal bir Los Angeles Kaliforniya'da bir özel dedektif olarak çalıştı. O ve yardımcıları "yardıma muhtaç olanlara yardım etti", yolunu kaybedenlerin "ruhlarını kurtardı" ve inanma gücünü geri getirdi. Tipik bir şekilde, bu karmaşık savaş, şeytani iblislerle (ki Angel 'da iyi niyetlilikleriyle tanınmış, tarafsız ve masum iblisler vardır) olduğu kadar kötülük müttefiki insanlar ve kendi vahşi doğası arasında sürüyordu. "İblis" terimi, Angel evrenine uyarlandığında genelde kötülere ifade ettiğinin aksine ahlaki açıdan kuvvetli olarak bilinirdi.

kindfrez

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
angela o kadar ayar oldum ki diziyi bırakıyorum

Tikiara

eposus musun ne karın ağrısıysan artık. Bırak bu çevirmen ayaklarını. Çeviri anlamını yitirirse çeviri olmaktan çıkar, öykü yazarlığına girer. Sakın "emeğe saygı", "çok biliyorsan kendin çevir" gibi savunma ayaklarına girme. Kendini daha da aşağılamış olursun. Çeviriyi adam akıllı yapmaya odaklanmanı öneririm. Çeviremediğin yerleri bir taraflarından uydurmak yerine git araştır. Doğrusunu yapmaya özen göster. İşin özü şu pek çok kişi çeviri aracılığıyla dilini geliştirmeye çalışıyor. Senin gibi aptal, bilgisiz ve üşengeç çevirmenlerin yaptığı çeviriler yüzünden izleyiciler yanlış bilgiler ediniyorlar. Yani bir bilgisiz eleman çıkıyor binlerce izleyiciye yanlış bilgi aktarıyor. Yanlışlarını düzeltmek yerine de bu yanlışları ile övünüyor. Yönetici arkadaşlar bu tip başarısız çevirmenleri ya uyarın yada çevirilerini kullanmayın kardeşim. Çevirilere daha çok özen göstersinler yada hiç yapmasınlar. Şu atasözününden şaşmayın: "Yarım hoca dinden çıkarır, yarım doktor candan eder". Saygılar.

kindfrez

Dizilerin kendi kurduğu evrende kendi kurallarına uymaması beni deli ediyor. Angelen davet edilmeden camdan girmesi önceki bölümde adam öldü aq beni davet et diye bağırıyor. Bide diziye giren tüm kızlara aşık oluyor. Budamı çingene laneti

JEmirhanJ

Bu nasıl bi finaldir yaa

Devam Serileri Yıl IMDb SDP
Buffy the Vampire Slayer 1997 8,2 8,2
Angel 1999 7,9 8,4