Sorular ?

Silence

Romanı okumuş veya diziyi iyi analiz etmiş arkadaşlara sorularım. 1- Bu hastalık dil ve konuşma yolu ile bulaşıyor ancak dizinin başından sonuna bir çok karakterin normal şekilde iletişim kurduğunu gördük,bu da aklıma şu soruyu getiriyor; bu hastalığın bulaşması tam olarak neye göre gerçekleşiyor yani ne oluyorda kişiler birden bu hastalığa yakalanıyor ya da neye maruz kalınca? 2- Abuklara dair belirli seviyelerden bahsedildi ve en son haluk karakterini 6 seviye bir abuk olarak gördük,abuklarda seviye mantığı tam olarak nedir ve nasıl bir işleyişe sahip ? Diziyi izlerken en çok bu iki soru kafamı karıştırdı,cevapları bilen arkadaşlar aydınlatabilirse çok sevinirim.

Doctor_26

@Silence sadece filmi izledim ve anladığım kadarıyla yazıyorum. 1- Konuşma yolu ile bulaşıyor ama abuk konuşunca abuktan duyulan kelimelerle bulaşıyor.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Ancak benim de anlamadığım bir anda etrafta hiçbir şey yokken nasıl abuk oluyorlar. Başlardaki market sahnesi gibi
2- Seviye o abuğun gücüdür.
Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Haluk'un kulaklık taksalar bile askerleri abuğa çevirmesi gibi
Söyledikleri abuk subuk şeyler yavaş yavaş anlam kazanmaya başlıyor.
Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Kelime dağarcığı azalmaya başlıyor ve yavaş yavaş susuyor. (Aynı bir sayfadaki kelimelerin yavaş yavaş silinip sona bembeyaz sayfa kalması gibi) İşte bu boş sayfaya sonradan yeni kelimeler ekleniyor ve yeni bir kelime dağarcığı oluşturuyor.
Yani aslında seviye o abuğun hastalığına karşı bağışıklık kazanıp güçlenmesi gibi. Pek iyi bir benzetme olmadı kusura bakma.

Sizde Katılın

Spoiler Ekle
Cevapla

3

4