Benzer diziler

nullr

buna benzer diziler biliyorsanız lütfen yazar mısınız

Kamil89

@nullr, The Umbrella Academy ve Fate: The Winx Saga çok benzemeseler de ilk aklıma gelenler. Gizem çözme kısmı içinde Carnival Row'u önerebilirim.

Tardis

The Umbrella Academy ve Chilling Adventures of Sabrina özel güçlere sahip çocuklar için akademi kurulması konusunda Wednesday ile benzer. The Umbrella Academyde yine dedektiflik yapıyorlar bir nevi ve baş karakterin tavrı Wednesdaye aşşırı benziyor. Chilling Adventures of Sabrinadaysa dizinin karanlık yönü çok benziyor şeytani işler, ritüeller, ergenlik sorunları vs.

aexie

@Tardis Bahsettiğin dizilerin hepsini izledim. Başka var mı acaba bu tarz macera türünden güzel diziler? Mesela yukarıda bahsettiklerin gibi ya da Harry Potter tarzı böyle insanı içine alan fantastik atmosfer dizileri?

Tardis

Locke&Key var, bir öneriyle başlayıp daha sonra devam etmemiştim ama atmosferi yine bu tarz. Bir aile atalarından kalma eski bir malikaneye taşınıyorlar ve evde bazı anahtarlar keşfediyorlar, insana özel güçler veren anahtarlar. İşin içine yine lise draması karışıyor bir yandan da ölmüş babalarıyla bir alakası olduğunu vs keşfedip araştırıyorlar, diğer yandan bu anahtarları toplamaya çalışan bir düşmanları var. Böyle anlatınca ya neden bırakmıştım oldum, belki devam da edebilirim lkekfjlf. Ama gotik atmosferiyle aradığın şeyi belki verebilir diye düşünüyorum. Bir de I Am Not Okay With This var ama ilk sezonun ardından iptal oldu, o da özel güçlerini keşfeden karakterimizin bir yandan babasının ölümünü çözmeye çalışırken diğer yandan güçleri ve kimliğiyle çatışmasıyla ilgili. İptal olduğu için izlemenin de pek anlamı kalmıyor ama aklıma gelenler bunlar.

Sizde Katılın

Spoiler Ekle
Cevapla

1

8

2

2.Sezon
Wednesday - 7694 yazdı.

13