Neden yeşilleri iyi göstermeye çalışıyor bu dizi?

nihanfilmizler

TARTIŞMA, DİZİ SPOILERLARI İÇERİR!!!! İLK 2 SEZONA DAİR Olduğundan iyi gösteriyor yani. Kitabı okuyorum aynı anda, Alicent hiç de dizide olduğu gibi öyle Viserysin ölümünü öğrenip kahrolmuyor, hemen çok önceden yeşil konseyle hazırladıkları planları yapmaya başlıyorlar. Dizide olduğu gibi konseyin planlarını öğrenip şok olmuyor, kendisi bizzat bu önceden planlayanlara dahil. Aemond için de aynı şekilde, bilerek ve isteyerek küçücük çocuğu öldürüyor, ama sanki ejderha kendi kendine saldırmış gibi gösteriyorlar. Mantıklı bile değildi, ejderhası Arraxı ısırmadan önce hiçbir şeyin ortasından çıkıverdi. Sürüş kısmında sahibini dinlemiyor mu ejderhalar?

Asklepios

ikinci paragrafı spoiler içine almanız bence daha doğru olur bu arada bazı kişiler ilk bölümlerden konuyu merak edip tıkladıklarında spoiler yiyebilirler.

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Vhagar'ın o sinirle sahibini dinlemeyip saldırması emin değilim ama gayet normal sanırsam. Sahibim bana böyle emretti onun sözünü dinlemeliyim gibi bir zorunlulukları yok sonuçta vahşi yaratıklar ve elbette saldırıda bulunacaktır. Özellikle Vhagar gibi büyük bir ejderha.
Yeşilleri neden iyi göstermeye çalıştıkları kısma gelirsek, Bunu son bölümün yorumlarında hem ben hemde başkaları yazmıştı ama buraya da yazayım bari. Bazı yapımcı ve senaristlerin taraf tutması maalesef diziye yansıyor, olay tamamen bundan ibaret.

Emil_Aze

6.bölümden sonrasını izlemedim ama karakterleri daha gri bir noktaya çekmesi iyi bir şey değil mi? Bu çaba senaryoda tutarsızlıklara neden oluyorsa orasını bilemem

Asklepios

Bence karakter gelişimleri açısından kötü ve senaryoya pek uymuyor

Emil_Aze

Diziyi bitirdim, bence yeşiller gayet tadında olmuş ama siyahları fazla iyi göstermişler. Keşke Leanor u öldürseydiler de her iki taraf eşit derece de gri olsaydı

queenofzimbabwe

Kesinlikle katılıyorum, dizide Yeşiller'in yaptığı her şey hep aslında iyi bir şey yapmaya çalışırken kazara kötüye evrilmiş gibi yansıtılıyor. Sanki hep iyiler ama kader onlara kötüymüş gibi. Mesela, izlerken şu çok dikkatimi çekmişti, Alicient Viseyrs öldüğünde Siyahları öldürme planına şaşırıyor ama çocukların küçüklüklerini gösterdikleri bir sahne vardı. Aegon ve Aemond arasında geçiyordu. Aegon Helaena ile arasında hiç bir ortak nokta olmadığını,onunla evlenmek istemediğinden bahsederken, Aemond görev için bunu yapmalısın o senin gelecekteki kraliçen demişti. E bu çocuklar taa o zamandan kral kraliçe olma amacıyla yetiştiriliyorlar. Ki kitapta Aegon asla kral olmak istemiyor, bunu kız kardeşinin hakkı olarak görüyor hatta nasıl bir kardeş diğerinin hakkını gasp eder diyor, annesi de eğer kral olmayı kabul etmezse Rhaenyra'nın onu ve ailesini öldüreceğini söyleyerek yönlendirmesiyle kabul ediyor. Ama burda sanki hep kral olma amacıyla ilerlemiş gibi göstermesine rağmen büyüdüklerinde de aslında Alicient'ın hiç böyle bir amacı olmamış gibi yansıtılıyor. Dizi kendi içinde bile çelişki yaşıyor aynı konu hakkında.

nihanfilmizler

@queenofzimbabwe aynen dostum

Sizde Katılın

Spoiler Ekle
Cevapla

7

10

33

4

7