yani diyelim

Elfidaaa

dizi belki filmlerin muazzam oluşundan geride kalacak ama khazad-dum'u görmek vs hoş geliyor... kötü olsa da izlemeden duramam

Asklepios

Eğer LOTR kitaplarına, evrenine hakim değilseniz izlenebilir bir fantastik dizisi zaten. Pozitif yönleri var örneğin gil-galad reisi görünce sevinmiştim ben mesela.

queenofzimbabwe

Sinematik açıdan harika bir dizi denilebilir çünkü basmışlar parayı ama senaryo, oyunculuk berbat. Serinin ismini kullanıp içini istedikleri gibi doldurmuşlar. İnsanların buna savunma şekli de dizi İkinci Çağ'da geçiyor, Tolkien o çağ hakkında pek bir şey yazmamış. Tamam sen araları doldur da, yazılan ve bilinen şeyleri neden değiştirip önümüze bambaşka bir şey sunuyorsun ki? Filmi ve kitapları bilmeyen birisini rahatsız etmez diyemem çünkü dizide senaryo çok dağınık kalmış en azından ilk iki bölüm için. Ben Wheel of Time izlemeden önce kitabı hakkında bir bilgim yoktu ama buna rağmen dizinin berbat olduğunu anladım, çünkü orda da hikaye bir türlü mantık çevresinde bağlanmıyordu. Burda da aynı hata yapılmış, büyük yapımları zaten seyircisi/fanı izler diye alıp heba ediyorlar. Sadece sinematografi ve mekanlar için izlenebilir diye düşünüyorum ya da sanki sadece bir fantastik yapımmış gibi davranıp izleyebilirsiniz.

Elfidaaa

benim bahsettiğimi yoda anlatmış aslında. Dizi ne kadar kötü olursa olsun izlemeden duramam :D

Gorki

@Yoda Beifong 2 puan vermişsin 😂😂

Elfidaaa

yine tekrardan bu bölümü sabah izlemiştim ama şimdi yorum yapıyorum. dizinin gerçekten cgi kısmı çok başarılı. Numenor'a bilet alabilsek ya..

TheyLive

Sinematik açıdan kurtarır diyor çoğu kişi,ben şahsi olarak o bile kurtarmaz diyorum.Milyonlarca dolar harcandı denilen dizide daha iyi görsel efektler olmalıydı bence,Misal Eski Oyunların remakeleri yapılıyor onlarda bile daha iyi sinematik geçişler var anlatıldığı gibi bütçesini haketmeyen bir dizi bence.

GRİADAM

Yani denecek bir kısmı yok dizi rastgele savruluyor senaryo yok, karakterler kim belli değil, kim neyi niye yapıyor o kadar alakasız ve mantıksız ki ekrana boş boş bakıyorum sadece. Onun dışında hobbit kısımlarını atlamak çok keyifli.

Sizde Katılın

Spoiler Ekle
Cevapla

13

15

44

27