Bir diziyi Abartmak ve Hayal Kırıklıkları

Refleks

Dizi bence güzel ancak popüler olduğu için bir çok kişi tarafından abartılmış bir dizi, tam olarak bu nedenle de çoğu kişi izlediği zaman hayal kırıklığına uğruyor çünkü beklentilerini karşılamıyor. Game Of Thrones da mesela pek farklı değil, belki tarihin en dandik dizilerinden biri ama o kadar iyi popülerleştirilmiş, o kadar iyi abartılmış, o kadar iyi reklamı yapılmış ki en popüler dizilerden biri. Tabi bu dizi dandik değil, güzel bir dizi ancak yine de abartıldığı için bir çok kişiyi hayal kırıklığına uğratıyor ve beklentileri karşılamıyor.

ManyakVAntepli

Bu diziden hayal kırıklığı ile ayrılan belli insanlar gördüm sadece o da diziden aksiyon bekleyenler. İlk 2 sezon akmıyor diyenler vs. Bu dizinin asıl olayı ilk iki sezon zaten. Tamam en iyi bölümler son iki sezonda olabilir ama karakter gelişimi olmadan onların da bir anlamı kalmıyor. Got konusunda kesinlikle haklısın zaten 8 sezonda toplasan 5 savaş falan var. Kitaba sadık falan değil sırf ilk sezonların hatrına abartanlar var.

Rick Grimes

aga ben baya umutla başladım ilk sezon güzeldi ama 2 ve 3 çok kötüydü. arkadaşım 4 baya iyi dedi yinede çok beğenmedim son bölümler en iyileri. kesinlikle hayal kırıklığı ve 9,5 imdb haketmiyo max 8,5

Gorki

Bu dizi abartılmıyor bence.

siyahninja45

savaş, aksiyon, bilim kurgu, zombi, vb. aniden başka olaylara atılan film dizileri izlemekten keyif alanlar tabi bu başyapıttan anlamaz sıkıcı bulurlar bu dizide hiç bir saçmalık yok senaryo tam tıkırında işliyor her detayı düşünülmüş dizi yavaş işliyor ki izleyici olayları senaryoyu anlasın sadece savaş ve çatışmaları hayatta kalmayı çok para kazanmayı göstermiyor walterın aile sıkıntılarını jessenin psikolojik sorunlarını gösteriyor işlerin nasıl geliştiğini saniyesine kadar gösteriyor eski sezonların olaylarını detaylı gösteriyor hatırlamamızı sağlıyor sırf aksiyon az diye eleştiremezsiniz

GRİADAM

Öte yandan görsel olarak pek bir şey sunmuyor ve bu bir dizi olduğu için insanları sıkıyor.

galadriel

görsel olarak bir şey sunmuyor mu… breaking bad görselliği en iyi kullanan dizilerden bir tanesi sanırım bunun hakkında barış Özcan’ın da videosu var izleyebilirsiniz

GRİADAM

@galadriel Benim yaşam tempom açısından çok yavaş ve durağan maalesef. Dizi ww abinin bu yaşına kadar kaldığı pasifliğin son darbe ile artık patlayışını işliyor ama bu patlamayı o kadar yavaş veriyor ki; ''ulan tüm sezon bunun için mi bekledim'' diyorsun. 50 dakikalık dizide 45 dk aile draması 5 dk ana hikayeyi işlersen insanlar sıkılır bu kadar basit.

Venus00

siyahninja45 ve galadriel dışında hiç birinize katılmıyorum bu dizi benim için mükemmel bir dizi, diziyi izlerken 1 saniye bile sıkılmamıştım 1saniye bile gözümü ekrandan ayırmamıştım. Bu arada diziye başlamazdan önce dizi hakkında neredeyse hiç bir şey bilmiyordum bildiğim iki şey vardı dizide uyuşturucu konusu var ( uyuşturucu hakkında yapımları seviyorum) ve dizide bolca dram var ( dram izlemeği seviyorum ). Bence insanları tatmin etmeyen şey dizinin hızlı tempolu bir dizi olduğunu sanmaları ve diziyi izlemeden önce spoilerli editli videolar izlemeleri dizide 3-5 çok çılgın sahne var onuda izliyorlar sonra başlıyorlar. Bu bir aksiyon dizisi değil dram suç gerilim dizisi aq

Trash boat

7.Bölümdeyim , Skyler ve Mary ablanın sahnelerinde çok sıkılıyorum onun dışında da diziyi sevdim , hayal kırıklığım da oldu denemez açıkçası .

Abdulkadir34

Aksiyon yok moruq suç/drama dizisi ama olsun bu kadar popüler sonuçta her bölüm aksiyon olması lazımdı. Dün ben 10 izleyenler bugün bu diziyi izleyip monotonluğundan yakınıyor. Popüler olması böyle komik yorumları da beraberinde getiriyor tabii yapacak bir şey yok.

Trash boat

Şu ana kadar hiç aksiyon aramadım . Jesse'nin evden kovulmasını izlemek falan da hoşuma gidiyor benim .

deedeece

Bu diziye abartı diyenler en iyi dizi arka sokaklardır kafasından kişilerdir 2 milyona yakın oy kullanılıp 9.5 puan alan tek dizidir dünya üzerinde o yüzden boş yapmayın arka sokaklar izlemeye devam edin.

Sizde Katılın

Spoiler Ekle
Cevapla

3

9

5

6

5

14

32

1

1

9

6

29

3

5

33

11

10

3

8

18

14