güç seninle olsun aslanım gerçi pek ihtiyacın yok ama

agnctm

birader diziyi izlerken en önemli tavsiyem yorumları okumayın star warsa 2 gün önce başlamış (evet en çok star warsı bilen benim kotormuş old republicmiş hepsini kuranımmış gibi ezbere biliyorum git ağla şimdi) disneyin popüler kültür köleleri bir ton zırvalık yazıyorlar niye o öyle oldu bu niye şöyle 2 tane yorum okuyayım diyorum kafayı yiyorum dünyanın abartısız lpg feminazi ve sjw tayfasından nefret eden insanıyım disneyin son üçlemesini öveni gördüğümde din manevi değer hiç bir şey bırakmayan kişiyim bence disney güzel bir ürün çıkarmış doya doya izliyorum leilanın çocukluğunu oynayan oyuncu cidden çok iyi mahşerin 4 atlısı da güzel siyahi olan harici zaten yürek titreten bi eleman da var dizi de daha ne olsun obi wan biraz sönük oda dizide anlatıyor zaten konusu da gayet mantıklı bu fanlar zannediyordu ki "ooooooo obiwan gelecek koskoca cumhuriyete tek başına savaş açacak jedileri toplayacak ulaaaaaaaa sonunda be vader ile 1 e 1 atıp kafasını alacak" falan ulan bir kere filmde bu adam öldüğünde jedi diye bir şey yine nerdeyse yokmuş cumhuriyet evrene yine hükmediyormuş böyle şeyler olabilir mi kafayı yemelik tekrar diyorum diziyi izleyin ama yorumları okumayın herkese keyifli seyirler

ManyakVAntepli

Hacım bu evreni o kadar iyi biliyorsan o dönemin @GRİADAM ın yazdığı gibi aksiyon dolu geçmediğini, Obi-Wan ın kendi iç benliğini bulması ve hatalarından ders çıkarmaya çalışması ile geçtiğini bilirsin. Bu dizi de tamamen Disneyin Skywalker soyağacından çıkamayacak kadar beceriksiz olduğunu gösteriyor. Bundan sonraki adım ne? Windunun gençliğini mi dizi yapacaklar? Old Republic nerde, Sithlerin altın çağı nerde? Darth Bane dönemi nerde? Bu dönemde tıkıldık kaldık amk.

agnctm

@manyakvantepli usta star wars örgüsü zaten full skywalker saga üzerine kurulu bir şey geçmişi anlatamazlar fazla şiddet ve karışıklılık içeriyor sırf darth revan üzerine film çekmeye çalışsalar en az 10 film çıkar ve seyirciyi tatmin edemezler o yüzden hazır mal çıkarıyorlar diye düşünüyorum bir şeyin hiç olmaması olup bok gibi olmasından daha iyidir örnek lotrnin cüceleri anlatan son üçlemesi aşırı leş kimse severek izlememiştir işini iyi yapan ve dönemin boktan toplumsal mesajlarını dayatmadan senaryo yazıp film çekebilecek delikanlı yok piyasada

ManyakVAntepli

@agnctm Güzel bir örnek verdin de Hobbit aşırı leş değildi sadece LOTR dan sonra ne yaparsa yapsınlar güzel gelmeyecekti insanlara. Bir de ucuza kaçtılar her şeyi CGI ile yaptılar LOTR daki makyajla yapılan orklar falan insanlara doğal gelmişti. Star Warsa dönecek olursak Disney bu sjw kültüründen kurtulma cesaretini gösterebilecek kadar devasa bir şirket ucundan başlasalar Forceun keşfidir carttur curttur insanlar evrene daha fazla girer diye düşünüyorum. Vaderın iyice suyunu sıktılar en sevdiğim kötü karakterden ben bile sıkıldım.

Emil_Aze

@ManyakVAntepli Disney ve cesaret? Yapma lütfen

ManyakVAntepli

@Emil_Aze Kesin gösterir demedim la gösterebilir dedim. Sonuçta en köklü şirketlerden biri sallansa da yıkılmaz ama güçlerinin farkında değiller.

GRİADAM

Ben açıkçası bu klasik ucuz aksiyon yaklaşımlarını yanlış buluyorum. Burada jedi felsefesini, çırağı tarafından ihanete uğramış ustanın kayboluşunu, aynı zamanda bir general olan bu karakterin savaş travmalarını işleyebilirlerdi. obi-wan ustasını kaybettiği anı o kadar çok düşünüyor ki son karşılaşmasında maulu sandece 3 hamlede yeniyor. Şimdi tüm bunları bir kenara bırakıp leia kaçırıldı git kurtar kem küm çekersen insanlar aga bu kız diplomatik bir kişilik o kadar basit değil o işler der. Darth vader dokunamıyor kadına , Lucas politikadan zerre anlamayan bir salak olduğu için bu kısımları atlıyoruz ama star warsın kökeni neticede dune dur onun kökeni de arabistanlı lawrence ve birinci dünya savaşı. Ama o kadar derin yaklaşılmaz bu bir eğlence eseri diyorsanız da o zaman adam gibi aksiyon dizisi çekin. Tek bir şey yapacaksın (you have one job aq) ''ışın kılıcı dövüş sahneleri'' çeşit çeşit koy farklı renk şekil falan filan, tüm star wars severlerin yıllardır tek istediği şey bu, uzay samurayı olayının özü bu. Sonra gelip tepki göstermeyin adamlar yol yaptı muhabbeti çekiyorsunuz.

agnctm

@griadam knk film de de 3 hamle de maulu ortadan ikiye böldü oraya atıf yapmak için böyle bir sahne çektiler üst üste koyunca kılıcı tutusları bile aynı @ManyakVAntepli wallah usta siyahi asyalı çift cinsiyetli kadın revan göreceğime hiç görmeyim daha iyi diyorum disney sw kültürünü geniş kitleye yayıcam diye swyi bitirdi bence çok başarılı yapımlar yapmıyor ama yine de senarist güzel olunca güzel projelerde izliyoruz arada swyi film olarak çekecek adam para için değil mesaj için hiç değil sevdiği için çekmesi lazım anca o zaman güzel yapımlar çıkar ortaya

GRİADAM

@agnctm aynı filmi izlediğimize emin miyiz ? https://www.youtube.com/watch?v=ZTN3sgDKLro&ab_channel=IsmaSil çünkü ben burada 3 den fazla hamle saydım.

ManyakVAntepli

@SezonlukDizi Sanırım Disney daha ülkeye gelmeden teliflerine başlamış :D? İkinci bölümü izleyemeden kalkması üzdü.

Sizde Katılın

Spoiler Ekle
Cevapla

13

7