Şimdiden pislik olacağı kesinleşmiş dizi

___Eru___

Superfans'ı görenleriniz var mı bilmiyorum ama görmeyenler de baksın youtube'da duruyor.(amazon kaldırdı başka paylaşan kanallar var) Dizinin içinde sjw woke öğelerinden tut gayından lezine her bir şey var, orta dünya'nın sadece ögelerini kullanıyor, orta dünya ile hiç bir alakası yok, Tolkien'e hakarettir bu yapım, buna kalıbımı basarım, keşke kıyamet kopsa da bu dizi çıkmasa.

ManyakVAntepli

Siyahi elf olsa nolacak ki abi günümüze uyarlamışlar işte diyenler olduğu sürece firmalar bunu sonsuza kadar yapacak. Niye elfler zenci oldu mesela? Özellikle zenci yazıyorum bazıları tilt olsun diye. Niye elfler abi? İnsanlardan bir grupları yapamaz mıydınız zenci olarak hadi onu kabul ederdik. Yoook ama elfler olmalı niye çünkü orta dünyada çok üstün canlılar onlar, onları zenci yapalım ki zamanında köleleştirdiğimiz zenciler bizi affetsin.

Agent Cooper

bi bitmediniz ya ne boş yaptınız. izlemeyin o zaman çıkınca protesto edin. silmeyin ama sonra bu tür yorumlarınızı da. kafa açmaktan başka bi şey değil şu muhabbet. inş gandalf trans zenci vegan gay çıkar da iyice içinizdeki nefreti kusarsınız

ManyakVAntepli

Nefret deyip geçiştirmek ne kadar kolay ama dimi

Voxrie

Topluma ayak uydurmazsanız toplum ayağını bir yerinize sokar ve kazanç elde edemezsiniz. Yapımcılara nefret kusacağınıza toplumdaki insanlara neden öyle olduklarını sorun. Çözüm odaklı bir yorum yapmadığınız sürece sorunun bir parçası olmaya devam edeceksiniz. Agent Cooper'ın dediği gibi kafa açmaktan başka bir şey değil bu.

Voxrie

Tamam o zaman siyaset okumayan kişi de sistemi eleştiremesin o zaman*!* @Yoda Beifong. İnsanlar ortadaki saçmalığın farkında, sadece bunları durmadan söylemenin kimsenin çıkarına olmayacağını hatta şurada ilk defa seriye başlayacak olan kişilerin canını sıkacağının farkındasınızdır umarım. Sizin takıldığınız kadar emin olun yeni izleyecek olan kişiler bu kadar takılmayacaktır. Biraz gerçekçi olun, belli bir kesimin beğenisi diye küçümsediğiniz şey neredeyse bütün toplum. Siz bir hiç olarak görüyor olabilirsiniz ama yapımcılar için milyon dolarlar niteliğinde.

ManyakVAntepli

Böyle geek içerikleri en çok tüketenler Amerikadaki siyahiler zaten? Animeyi en çok tüketenler de onlar var mı animelerde politik doğruculuk kadın hakları falan? Adamlar sizin taktığınız kadar takmıyor ama neymiş siyahi elf koyalım onlar da izlesin. Evet abi merhaba ben volkan konak.

Hiki da kid

@Voxrie TOLKIEN evreni topluma ayak uydurması gereken bir fantastik evren değildir. İşinize geliyorsa izlersiniz, gelmiyorsa izlemezsiniz. Bahsettiğin "Topluma ayak uydurma" yüzüklerin efendisi evreniyle bir çok yerde çelişiyor. Yüzüklerin efendisi dizisinde siyahi ELF yoktur kısa saçlı ELF yoktur. Bu ELF ırkı kimseyi temsil edemez, çünkü gerçekte ELF diye bir insan ırkı yok. . Bu evrenin çok sıkı ve çok katı hayranları var ve bu tepkileri gayet doğal karşılamak gerekir. Madem siyahi bir karakter koymak istiyorsun, o zaman HARADRIM gibi bir bölgede bunu yapabilirsin(Ne kadar doğru bu da bir tartışma konusu) . Bundan fazlası yemez. Siyahi ELF saçmalıktır. Ağdalı kadın cüce ise bu dizide gördüğüm en saçma şeydir.(Kitapta Kadın cüceler sakallı kıllı bir şekilde tasvir edilir.)

Voxrie

@Hiki da kid, Bu durumdan bende hoşnut değilim ama netflix etkisi denen saçmalık yadsınamayacak kadar büyük bir gerçek şu anda. İnsanlar ciddi ciddi kendi ırkını veya sözde cinsiyetini göremediklerinde sosyal medyada linç kampanyası başlatacak duruma geldi. Bu yapımcılar için hoş bir durum değil. Eminim ki siz de yapımcı olsaydınız siz de kazanamak için böyle saçmalıklara müsamaha gösterirdiniz.

şerefsiz

sezon finali olarak, ırkçılığa hayır diye slogan atarak bütün ırklar gangbang yapacakmış gibi bir hava seziyorum :D yerimizi alalım

Rains of Castamere

dizinin burda yapılan yorumlarla alakası yok bu arada. Serinin 5. bölümü yayınlandı ama hala burdaki saçma yorumlara dair bir belirti yok. Ha ırkçıysanız orası ayrı. Siyahi elf görmek istemeyen, siyahi kraliçe görmek istemeyen ırkçı arkadaşların izlemesini tavsiye etmem ama LOTR ruhu dizide var pişman olmazsınız

wi94i1

Sayın @Hiki da kid, istirham ederim, bana elflerin ve kadın cücelerin birebir bi şekilde fiziksel özelliklerinin tasvir edildiği Orta Dünya evreni içerisinde Tolkien tarafından bizzat kaleme alınmış ve yahut oğlu tarafından derlenmiş olan eserlerden hangi kitapta yer aldığını ve sayfa numarasını verebilir misiniz? Ya da başka bir kaynaktan okudu iseniz, okuduğunuz kaynağı paylaşabilir misiniz lütfen?

GRİADAM

Çamurdan ev yapıp milyonlarca dolara satmayı düşündüğüm bir ev projem var taslak olarak Afrikalı'dan ilham aldım, günlüğü 0,0005 dolara birkaç siyahi işçi de aldım evlerimin bu paraları edeceğini düşünmüyorsanız ırkçısınız. Bir de Çin Seddi'ni yeniden dizayn etmeyi düşünüyorum, yukarı doğru kaldırıp uzaya kadar uzanan bir penis şekline getireceğim üstünü de Gökkuşağı renklerine boyayacağım. Bu tarihi esere ve kültüre zarar verdiğimi düşünüyorsanız homofobiksiniz teşekkürler.

Amolelon

politik doğruculuk vesaire vesaire tarafından yozlaştırılmış bir yapım

Sizde Katılın

Spoiler Ekle
Cevapla

13

10

44

27