Neden bozdu

Refleks

Hikayenin neden bozulduğuna dair görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Refleks

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Medya patronlarının kendi fikirlerini seriye eklemek istemesi ile seriye sıçılmış oldu. Örnek olarak Marceline ve bubblegum'ın eşcinsel olmaları Finalde fin ve jake karakterlerinden sonra onların yerine gelen çocuksu karakterler (bu en son bozulma oluyor çünkü final) :D
Zaten final vermesinin de sebebi serinin bozulması. :)

Abdulkadir34

https://tenor.com/view/monkey-chango-monkey-phone-monkey-using-phone-monkeymeme-gif-20807050

Myriad

Sana göre bozmuş. Mesela 10 kez bitiren bi manyak tanıyorum @Yusuf tepe

Çağan Şahin

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Bence iyisiyle kötüsüyle efsane bir dizi ama prenses ve marceline olayı sırf diziye lgbt ekleyip prim kasmaktan başka birşey değildi... Aynı uzun yıllar geçmesine rağmen Jk Rowling’in lgbt açıklaması gibi. (not:burda lgbt ye birşey söylemiyorum sırf prim için böyle yapan yapımcılara söylüyorum umarım yanlış anlamazsınız)

Nerly10

BOZMADI.

KARTALIANKA

son bölümlere doğru bozdu ve final çok saçmaydı ve son bölümlere doğruda saçmaladı ama zaten çok uzun olan film dizi çizgifilm çizgidizi saçmalar bu sadece adventure time için dahil değil ben sevdiğim bir çizgifilm çizgidizi gibi şeyler bitince hem üzülürüm hem sevinirim bitti diye zaten herkes üzülür ama ben bittiyse ve bozmadıysa bozmadı diye bitti ve bozup bittiyse o bu saçmalıklar bitti diye sevinirim dediğim gibi bir çizgidizi çizgifilm ne kadar uzarsa bozulması o kadar büyük ihtimal yani bozması normal

oblivion

Bende aynı fikirdeyim marceline ve pb saçmalıktı,

Spoiler içeren alanı görmek için tıklayın.
Distant Lands te finn ve jake in aslında finaldeki o 2 mahlukat yerine geçtiklerini anladık, yani finaldeki aptal 2 karakter onlar yerine değil direk onlar olarak geçmişler.
Bi de Martin in tepkisine çok anlam veremedim ben, bence o biraz eksik kalmış. Onun haricinde oldukça güzel bir diziydi.

just kidding

ben son üç sezonunu izliyemedim finn ile jake çok olmadığı için sıkılırken buldum kendimi

Refleks

Antolojik içerikler genelde bozmazlar. Adventure time yarı antolojik ve yarı romantik (roman tarzında, aşk kast etmiyorum) bir dizidir. (Antolojik: Her bölümü farklı dizileri anlatan terim) (Romantik: Roman tarzında üretilmiş sanat eseri) Bozmasının sebebi yolunu kaybetmiş olması. Yukarıdaki bir arkadaşın dediği gibi çoğu eser uzun sürdüğünde bozulur. Çünkü insanlar değişirler ve bu değişim sürekli olarak ürettikleri diziye de yansır. Ancak bu durum, Adventure time'ı bozamazdı çünkü yarı antolojik bir dizi. Yani zaten sürekli olarak değişik içerikler barındıran bir dizi. Asıl bozan şey hepinizin de bildiği gibi Medya patronlarının diziye kendi fikirlerini eklemesi. Finansör oldukları için eklemeye hakları var, ve maalesef bazı dizileri bu yüzden bozuluyor. Mesela neden netflix eşcinsel, pedofili, ırkçılık, LGBT, Sınırı aşan cinsellik gibi konuları durmadan pompalıyor çünkü finansörlerinin böyle fikirleri var. Pedofili zamanı gelmediği için sadece 1-2 küçük eser olarak üstü kapalı yayınlamış olsalar da, insanların yeterince beynini süzme yaptıktan sonra onu da rahatlıkla yayınlayacaklardır. Çünkü insanlar zamanla umursamaz, tepkisiz hale geliyorlar. Sürekli belli başlı ürünlere bağımlı hale getiriliyorlar ve tepki verecek enerjilerinin kalmasını istemiyor patronları. Pornografi bağımlılığı, sosyal medya bağımlılığı, sigara bağımlılığı, siyasi parti/siyaset bağımlığı, futbol ve benzeri spor bağımlılığı. Ve diğerleri... Çok fazla detaylı anlatmış gibi gözüksem de aslında anlatılabilecek çok şey var ama tartışma konusu dışına çıkmamak için gönderiyi burada bitiriyorum. İyi günler.

Berk Erkan

İlk 5-6 sezon güzeldi ama sonra bozdu bana göre

Refleks

Tüm sezonlar güzel ancak 7.sezondan sonra hikaye gidişatı bozuldu. Bu sezonlar ise 8, 9 ve 10. Zaten bölüm sayılarına bakarsanız anlayabilirsiniz. 8, 9 ve 10 da bölüm sayıları diğer sezonlara göre daha az. Ama yine de bu sezonlarda fena değildi. Aslında 7 sezondan da biraz geriye dayanıyor ama onlar küçük şeyler. Her bölümünde farklı içeriklerin olduğu, sabit bir hikaye gidişatına sahip olmayan bu tür çizgi filmlerde final olması pek gerekmez. Aslında hikayeyi sabit bir gidişatı bağlamaları bir hataydı bence. Simpsonlara bakın mesela onların hikayesi sabit bir gidişata bağlı değil, bu sayede dizinin keyfi de bozulmadan hayla devam ediyor. Benzer bir şekilde Regular Show ve Gumball da bitti. Yani mesela sabit gidişatı olmayan bir kurguyu, sabit bir gidişata bağlamak. Bunu yapmasalardı bu üç seri de devam edebilirdi.

ziskender80

Hayır bence 5.sezondan sonra daha iyi olmaya başladı sıradan bir çocuk animasyonundan fazlası haline geldi

Trash boat

@ziskender80 katılmıyorum

Rouvlest

İlk Sezonlarda aşırı nostalji dolu bölümler ve altyazılı izlediğimde gördüğüm kesilen sahnelerle felan aşırı güzeldi ki 5. 6. sezondan sonra sıkıyor diyenler var ama bana göre dizide sıkıldığım bir bölüm yada sezon olmadı ki arada bir farklı animasyonlar farklı konuları işlemesi de seyir zevkini daha da yükseltiyor bıraksalar 2 değil 3.kez bitiririm ne bozması

Sizde Katılın

Spoiler Ekle
Cevapla

6

5

13

3

6

10

6

24

7